Studia I stopnia, licencjackie
Średnia wyników egzaminu maturalnego ze wszystkich zdawanych przedmiotów (poziom podstawowy lub rozszerzony – część pisemna); kandydatom zdającym maturęz informatyki, biologii, fizyki lub matematyki na poziomie rozszerzonym wynik zostanie przemnożony przez współczynnik 2, a zdającym maturę z innych przedmiotów na poziomie rozszerzonym – przez współczynnik 1,5.
Próg kwalifikacyjny w roku 2021/2022: 40 pkt
Średnia wyników egzaminu maturalnego ze wszystkich zdawanych przedmiotów (poziom podstawowy lub rozszerzony – część pisemna); kandydatom zdającym maturęz informatyki, biologii, fizyki lub matematyki na poziomie rozszerzonym wynik zostanie przemnożony przez współczynnik 2, a zdającym maturę z innych przedmiotów na poziomie rozszerzonym – przez współczynnik 1,5.
Próg kwalifikacyjny w roku 2021/2022: 66,1 pkt
I etap: Ocena prac kandydata.
- Przegląd portfolio (w formacie A4) zawierającego dokumentację prac plastycznych, projektowych, fotograficznych i innych będących dowodem zainteresowania kierunkiem studiów.
II etap: Egzamin praktyczny: rysunek i zadanie projektowe.
- Rysunek z natury (technika do wyboru: ołówek, węgiel), format 70 x 50 cm. Zadanie projektowe wraz z testem, którego celem jest sprawdzenie predyspozycji, kreatywności, zdolności plastycznych, technicznych i manualnych kandydata.
Próg kwalifikacyjny w roku 2021/2022: 36 pkt
Etap I – Rozmowa kwalifikacyjna:
Rozmowa z kandydatami na temat ich zainteresowań i dokonań twórczych na podstawie portfolio załączonego do systemu rekrutacyjnego w trakcie rejestracji.
- Portfolio prac artystycznych, projektowych, fotograficznych, szkiców concept art, ewentualnych wystaw i dyplomu art. ze szkoły średniej (jeśli kandydat ukończył szkołę średnią o profilu artystycznym) zamknięte w 20-stronicowym dokumencie PDF zaprojektowanym przez kandydata. Maksymalny rozmiar pliku PDF to 100MB
- Ewentualne materiały wideo – w postaci 1 wybranej realizacji (animacja lub wideo) nie dłuższej niż 2 minuty, lub showreel prezentujący fragmenty realizacji kandydata, o czasie również nie przekraczającym 2 minut. Wideo należy udostępnić komisji w postaci linku do internetowego serwisu do udostępniania wideo (np. YouTube.com, Vimeo.com) umieszczonym na wybranej stronie portfolio. Wideo może zostać umieszczone w serwisie najpóźniej w ostatnim dniu rejestracji w systemie rekrutacyjnym. Zmiany w przesłanym materiale po tym terminie będą skutkowały dyskwalifikacją kandydata z dalszego procesu rekrutacji.
Uwaga! Portfolio powinno być podpisane zgodnie ze schematem: Imię_Nazwisko_DigitalDesign oraz musi zostać załączone do systemu przed zakończeniem rejestracji.
Na ostatniej stronie portfolio musi znajdować się oświadczenie w brzmieniu:
“Oświadczam, że jestem autorem/autorką wszystkich prezentowanych w portfolio prac.
………………………………
data, imię i nazwisko”
Pozytywna ocena z I etapu egzaminu wstępnego kwalifikuje do II etapu.
Etap II – Egzamin praktyczny:
- Zestaw zadań rysunkowych i pisemnych. Zadania wymagają twórczego rozwiązania problemu. Doceniana będzie pomysłowość, oryginalność koncepcji, wnikliwość opracowania, komunikatywność prezentacji, walory estetyczne. Celem jest sprawdzenie twórczych predyspozycji kandydata do podjęcia studiów na kierunku Digital Design.
Próg kwalifikacyjny w roku 2021/2022: 370 pkt
Brak progu kwalifikacyjnego w roku 2021/2022 – nowy kierunek.
Brak progu kwalifikacyjnego w roku 2021/2022 – nowy kierunek.
I etap: przegląd prac kandydata tzw. teczki.
- Kandydat przesyła do przeglądu prace w formie prezentacji pdf.
W skład prezentacji może wejść max. 25 wykonanych przez kandydata prac rysunkowych, graficznych, fotograficznych, malarskich, projektowych (np. plakatów, ilustracji), szkicowniki, dokumentacje prac intermedialnych, przestrzennych, screeny prac video i filmów animowanych itd.
Celem tego etapu jest poznanie umiejętności plastycznych oraz możliwości kreacyjnych kandydata.
II etap: rozmowa kwalifikacyjna online.
- Autoprezentacja kandydata (do 5 min.). Przygotowanie krótkiej wypowiedzi potwierdzającej zainteresowania w dziedzinie sztuk wizualnych, w szczególności dotyczące grafiki artystycznej lub (oraz) projektowej, ilustracji, wystaw w muzeach i galeriach sztuki współczesnej, bieżących wydarzeń kulturalnych.
O przejściu do drugiego etapu decyduje uzyskanie pozytywnej oceny w I etapie rekrutacji.
Próg kwalifikacyjny w roku 2021/2022: 38 pkt
I Etap – egzamin praktyczny:
- Zestaw zadań rysunkowo-projektowych
(ręcznie na formatach A3) wymagających kreatywnego rozwiązania. Doceniana będzie pomysłowość, oryginalność koncepcji, wnikliwość opracowania, komunikatywność, walory estetyczne. Celem jest sprawdzenie twórczych predyspozycji kandydata do podjęcia studiów na kierunku Komunikacja wizualna. Pozytywna ocena z etapu I egzaminu wstępnego kwalifikuje do etapu II.
II Etap – rozmowa kwalifikacyjna:
- Rozmowa z kandydatami, którzy pozytywnie zaliczyli etap I, na temat zainteresowań twórczych. W czasie rozmowy kandydat przedstawia przygotowaną własną prezentację, w formie wydruków w formatach A4 lub A3 (maksymalnie 15 wydruków). Dodatkowo można pokazać prace na przyniesionym własnym urządzeniu: lap-top, tablet. Zaprezentować można wszelkie dotychczasowe twórcze działania kandydata wykonane w dowolnych technikach: zrobione ręcznie lub zrealizowane z pomocą komputera (w dowolnych programach), aparatu fotograficznego, itp.. Do prezentacji szczególnie warto dołączyć prace plastyczne związane z projektowaniem. Zakres i ilość prezentowanego materiału jest indywidualnym wyborem kandydatów.
Próg kwalifikacyjny w roku 2021/2022: 75,5 pkt
Wynik postępowania kwalifikacyjnego złożonego
z przeglądu prac plastycznych i rozmowy kwalifikacyjnej.
Zestaw prac domowych przedstawionych do oceny musi zawierać prace plastyczne (malarstwo i rysunek), reprezentatywne dla kandydata, możliwa jest także prezentacja dokumentacji fotograficznej prac wykonanych w nowych mediach i technikach plastycznych.
Podczas przeglądu prac odbędzie się rozmowa kwalifikacyjna potwierdzająca zainteresowania kandydata w dziedzinie sztuk plastycznych.
Próg kwalifikacyjny w roku 2021/2022: 4,2 pkt
Wynik postępowania kwalifikacyjnego złożonego z przeglądu prac plastycznych i rozmowy kwalifikacyjnej.
Zestaw prac domowych przedstawionych do oceny musi zawierać prace plastyczne reprezentatywne dla kandydata, możliwa jest także prezentacja dokumentacji fotograficznej prac wykonanych w nowych mediach i technikach plastycznych. Podczas przeglądu prac odbędzie się rozmowa kwalifikacyjna potwierdzająca zainteresowania kandydata w dziedzinie sztuk plastycznych.
Próg kwalifikacyjny w roku 2021/2022: 3,6 pkt
Ocena poszczególnych etapów:
I.
- A. Rozmowa kwalifikacyjna dotycząca zainteresowań artystycznych kandydata oraz wybranych zagadnień z zakresu współczesnej kultury i sztuki w oparciu o sugerowaną bibliografię.
- B. Przegląd oryginałów prac, wykonanych przez kandydata w skład, których mogą wchodzić realizacje z zakresu sztuk wizualnych takich jak: malarstwo, rysunek, fotografia itp., realizacje multimedialne oraz działania przestrzenne prezentowane w formie dokumentacji fotograficznej.
II.
- Egzamin praktyczny.
Zadanie kompozycyjne na jeden z zaproponowanych tematów. Celem zadania jest sprawdzenie kreatywności i wyobraźni kandydata. Technika: rysunek lub łączenie technik.
Próg kwalifikacyjny w roku 2021/2022: 4 pkt